Як чистити бруківку?

Бруківка - це естетична та міцна поверхня, яка ідеально підходить для облицювання проїжджої частини, тротуарів, площ або провулків. Якщо ви хочете, щоб він залишався візуально привабливим на довгі роки і не зазнав пошкоджень, слід систематично доглядати за ним. Як? Ми пояснимо нижче.

Способи очищення бруківки

Бруківка постійно піддається впливу зовнішніх факторів і бруду. Щоб допомогти вам подбати про неї правильно, ми зібрали кілька корисних порад, які допоможуть вам впоратися з найбільш поширеними проблемами.

Пил і вапняний наліт - проміжки між плитками легко заповнюються пилом та брудом. У цих місцях часто з'являється грибок, цвіль або вапняні відкладення, які утворюються там у внаслідок впливу вологи. Такий бруд легко видалити за допомогою миття високого тиску - сильний струмінь води змиває з щілин і пил, і небезпечні суперечки. Для кращого ефекту варто додатково промити плитку призначеними для цього засобами, що чистять. Однак не забудьте після цього ретельно промити все.

Мохи та лишайники - стан плиток не покращують трава і рослини, які гніздяться між плитками і з часом лопають всю конструкцію зсередини. Якщо ви хочете позбутися бур'янів та бруду, видаліть їх спеціальною щіткою, призначеною для тріщин у бруківці. Потім очищені місця слід залити спеціалізованим біоцидним. препаратом - завдяки цьому вони перестануть заростати травою, мохом та іншими лишайниками. При нанесенні засобу будьте обережні, щоб не пролити його на поверхню плитки - постарайтеся нанести його прямо в щілини.

Жирні плями - бруковані проїзди часто мають плями від бензину або олії. У таких ситуаціях їх слід якнайшвидше видалити - інакше вони можуть проникнути в конструкцію плитки і назавжди його забруднити. Якщо пляма свіжа і волога, спочатку засипте її піском, який вбере більшу частину рідини. Залишки, які не вбралися, змийте теплою водою з очисником для бруківки. Залишіть цю суміш на деякий час на брудному місці (залежно від рекомендацій виробника використовуючого миючого засобу), а потім змийте сильною струменем чистої води. Повторюйте ці дії, доки не отримаєте оптимальний результат.

Те, що залишається після ремонту - сліди цементу, фарби або розчину також слід видалити якнайшвидше, ще до того, як вони висохнуть. Чим раніше буде проведено очищення, тим легше буде позбутися бруду. Свіжі плями можна зіскребти вищезгаданою щіткою. Старі плями спробуйте видалити за допомогою піскоструминної обробки або шліфувальної машини.

Щоб бруківка була менш схильна до забруднень, варто регулярно її просочувати. Для цього слід використовувати спеціальні препарати, а перед їх застосуванням ретельно очистити поверхню, що захищається.

Також варто не менше трьох разів на рік проводити сезонні процедури:

  • навесні - для позбавлення від відкладень і вологи, викликаних таненням снігу в тріщинах;
  • влітку - пензлем для видалення бур'янів і моху;
  • восени - просочити плитку і підготувати їжак зими, а на постійній основі видаляти з неї листя та інший бруд.